Pythagoras 65-3, januari 2026

januari 2026

De beste profielwerkstukken verdienen een plek in Pythagoras

Heb jij, of een van je leerlingen, een profielwerkstuk over wiskunde gemaakt? Stuur het werkstuk dan op naar de redactie van Pythagoras! Pythagoras looft drie prijzen uit voor de beste wiskundeprofielwerkstukken van dit schooljaar.

Lees verder...

Voroinodiagrammen

Het kan zijn dat je nog nooit van een Voronoidiagram hebt gehoord. Toch ben je er – al dan niet bewust – vast wel eens een tegengekomen. Lees in dit artikel wat het is en waarvoor je ze kunt gebruiken.

Lees verder...

Hoe oud is een spoor op een plaats deliCt?

Het is de heilige graal in de forensische wetenschappen: niet alleen bepalen van wie een vingerafdruk, bloed- of spermaspoor is, maar ook hoe lang dat er al zit. Het Amsterdam Universitair Medisch Centrum, samen met studenten Toegepaste Wiskunde, heeft een veelbelovende techniek ontwikkeld om die leeftijd te bepalen.

Lees verder...

En verder...

Kleine nootjes

Ik heb mijn plek gevonden - Wiskunde als basis 3

Dubbelschaken

Kloostergewelven en vierkante paraplu's

Numerieke nulpunten

De ongelijkheden van Aristarchus

Pythagoras Olympiade

Bewijs zonder woorden